Açılır Kapanır Tavan Sistemleri

Açılır Kapanır Tavan Sistemleri; rolling roof sistem, pergola sistem, kış bahçesi sistemleri, veranda sistemleri olarak kullanılacak alana ve kullanım amacına göre tercih edilebilir.

Açılır Kapanır Tavan Sistemleri
Açılır Kapanır Tavan Sistemleri

Bioklimatik (Rolling-Roof) Sistemi katlanma ve toplanma hareketini bir arada sunma özelliği, dünyada hiçbir açılır tavan sisteminin sunmadığı bir rahatlıktır. Panellerin her açıda açılabilmesi sayesinde, gün ışığından istenilen oranda faydalanılabilir. Panellerin birbiri ile uyum içinde belli açılarla dönebilmesi sizin gün ışığından yararlanabilmenizi sağlar. Katlanma hareketi yapan paneller sayesinde, çatıdan havalandırma yapar. Paneller alanın havalandırılmasında da etkin rol oynamaktadır. Aynı zamanda gölgelendirme özelliğini kaybetmez. Özel tasarım profiller sayesinde, sistem açık konumdayken yağmur ve kardan etkilenmeden havalandırma sağlayabilir. Katlanma ve toplanma hareketi gölgelendirme dışında, panellerin dış temizliğinde çatıya çıkmaya gerek kalmadan içeriden temizlenebilir olmasını sağlar. Bioklimatik pergola teknolojinin de yardımı ile konfor sağlayan bir pergola sistemidir. Katlanır tavan olarak da bilinir. İstenilen her renkte uygulama yapılabilmesi ile alanı istediğiniz gibi tasarlayabilmenize olanak tanır. Açılır Kapanır Tavan Sistemleri sigara yasağının uygulandığı restoran ve kafe gibi alanlar için sağladığı avantaj sayesinde tercih edilir. Dış mekân tasarımlarında, kafe, restoran bahçeleri, kış ve yaz bahçeleri, çardak gibi alanlarda kullanılmaktadır. Dış mekânlar da hem dekoratif bir görünüm için hem de hava şartlarından etkilenmeden yararlanabilmek adına bioklimatik pergola tercih edebilirsiniz. Ortamın aydınlatılabilmesi için led ışıklar bulunur. Temizliği kolay olmasından dolayı sevdiklerinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Keyifli zamanlar geçirirken uzaktan kumandası ile yönetebilirsiniz. Bırakın teknolojisi ile size konforu yaşatsın!

Açılır Kapanır Tavan Sistemleri
Açılır Kapanır Tavan Sistemleri çeşitlerinden Pergola tente kullanım alanı olarak; konut, yazlık, cafe, bakkal, pastane ve restoran gibi çoğu mimari yapının dış mekanlarında, bahçe ve teraslarda her mevsim rahatlıkla oturabilme, müşterilerini ve misafirlerini ağırlayabilme imkanı sunar.

Pergola tente her türlü hava koşulunda kullanılabilen, dayanıklı, uzun ömürlü bir tente sistemidir. Yolda yürürken çoğu mekanda kullanıldığını ve uyumlu bir yapıda olduğunu fark edeceksiniz. Pergola tente tercihe göre ışıklı tente modellerinden seçilebilir. Açılır Kapanır Tavan Sistemleri özel kumaşı sayesinde yazın sıcaktan ve güneşin zararlı ışınlarından, kışın ise yağmur ve kar gibi olumsuz hava şartlarının etkisinden sizi ve sevdiklerinizi korumaktadır. Açılıp kapanma özelliği ile pratik kullanımı sayesinde tercih sebebidir. Uzaktan kumanda ile yönetilebilir. Tamamen kapalı bir alan veya tamamen açık bir alan oluşturulabilirsiniz.

Kış Bahçesi Sistemleri Müstakil konutlarda villalarda, yazlıklarda, geniş balkonu olan evlerde çoğunlukla kullanılmaktadır. Yaz aylarında sıcaktan koruyarak serin kullanım sağlar. Kış aylarında ise alanın ısı dengesini koruyarak kullanıma devam etme lüksünü yaşatır. Size uygun tasarımı seçerek dört mevsim kullanabileceğiniz konforlu alanınıza kavuşabilirsiniz. Açılır Kapanır Tavan Sistemleri çeşitleri ile kış bahçenizi oluşturabilirsiniz. Kış bahçesi olarak anılsa da alanı her mevsim kullanımı için avantaj sağlayan bir seçenektir. Polikarbon Cam Tavan, Sabit Cam Tavan, Açılır Cam Tavan, Sandviç Panel Tavan seçenekleri ile tavanı kapatarak kış bahçenizi tasarlayabilirsiniz.

Veranda Sistemleri, zemine sabitlenen ve üzeri çeşitli materyaller ile kapatılan, rahatça oturabileceğiniz ve misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz alanlardır. Kulağa daha çok yazlık bir mekân gibi gelebilen veranda, aslında cam kaplama ile birlikte kış aylarında da kullanılan bir alana dönüşebilir. İsteğe bağlı çevresi kapatıldığında (genellikle yanları cam ile kaplı olan bu alan) aynı zamanda kış bahçesi olarak da kullanılabilir. Veranda kullanımı olan yapılarda ev alanına ekstra alan ekleme avantajını yakalamış olursunuz. LED aydınlatma sistemleri kullanılabilir. Yaşam alanlarına konfor getirdiği gibi zararlı güneş ışınlarına karşı ve olumsuz hava koşullarına karşı koruma sağlar. Müstakil ev, prefabrik ev, yazlık, villa tipi yapılarda kullanılır. Detaylı bilgi için sosyal medya platformlarından takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.