Gölgelendirme ve Tente Sistemleri

Mevsim ve hava şartlarına göre alanın korunması ve hangi mevsimde olursa olsun alandan istifade etmek için kullanılan tüm yöntemlerin geneline gölgelendirme ve tente sistemleri denir. Teknoloji ile harmanlanmış birçok sistem bulunmaktadır. Bu sistemler konfor sağlamayı amaçlamaktadır. Sistem istenildiği zaman kumanda yardımı ile açılıp kapatılabilir. Manuel olarak çalışanları da bulunmaktadır. Tercih ederken alanın ne amaçla kullanılacağı, alanın büyüklüğü hangi sistemi kullanacağınız konusunda karar vermenize yardımcı olacaktır. Örneğin bazı cafe ve restoranlarda sigara içilmesi için özel alanlar oluşturmak için bu sistemlerden uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Gölgelendirme ve Tente Sistemleri
Mafsallı Tente modeline bir örnek

Gölgelendirme ve Tente Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

Bioklimatik tente, pergola, kasetli tente, mafsallı tente, wintent, körüklü tente, karpuz tente, cam tavan (polikarbon cam tavan, sabit cam tavan, açılır cam tavan, sandviç panel tavan çeşitleri ile alanın kapatılması), zip perde alanın kapatılması ve dört mevsim tüm koşullarda kullanılabilmesini sağlayan sistemlerdendir. Gölgelendirme ve tente sistemleri ile şık bahçeler, balkonlar ve teraslar dizayn edilebilir. Müstakil ev, yazlık dekorunun yanı sıra market, mağaza, bakkal, işletmeler, cafe, restoranlar da tente kullanılmaktadır. Tenteler özel renklerde, özel kumaşı ile kurumun logosu ve sloganı tasarlanabilir.

Rolling Roof – Bioklimatik Tente Sistemi
Yeni nesil tavan kapama çözümlerinden olan Rolling-Roof katlanma ve toplanma özelliğini bir arada sunmaktadır. Olumsuz hava koşullarına karşı alanı korurken, alana estetik görünüm kazandırır.

Pergola Sistemleri
Dış mekân keyfinizi olumsuz hava koşullarının etkisinden kurtarın! Işıklı Tente,

Kış Bahçesi Sistemleri
Kış bahçesi sistemleri açık alanları dört mevsim yaşanabilir hale getirmek için tavan kapama ve cam sistemleri malzemeleri ile kapatılmasıdır.

Veranda Sistemleri
Rahatça oturabileceğiniz ve misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz verandanız sizi zararlı güneş ışınlarına karşı ve olumsuz hava koşullarına karşı korur.

Kasetli Tente
Kapandığında kumaş ve mekanizmanın tamamen içinde kaldığı kasetli tente, uzaktan kumandalı tümü motorla çalışan modern ve teknolojik bir üründür. Sadece gölge sağlamakla kalmayıp etkileyici tasarımı ile cephelere estetik bir görünüm katar.

Mafsallı Tente
Bir kolu andıran mafsal fonksiyonu sayesinde ileri geri şekilde açılıp kapanarak kullanılır. Özel kumaşı sayesinde sizi hava koşullarından korur. Uzun yıllar kullanım seçeneği sunar. Mafsallı tente ihtiyacınız ve isteğiniz doğrultusunda motorlu, güneş ve rüzgâr sensörlü şekilde üretilmektedir. Şık görünümü ile ideal bir tente modelidir.


Wintent
Wintent tente sistemleri, alüminyum yapıları sayesinde sert hava koşullarına son derece dayanıklı ve mukavemetli yapısıyla kurulumu kolay, sağlam mekanizmasıyla kolay şekilde yağmur sularının dahi tahliyesini sağlar.


Körüklü Tente
Körüklü tentelerin ortak özelliği körük sistemi sayesinde açılır kapanır bir mekanizması vardır. Körüklü yapı oldukça sık tercih edilen bir sistemdir. Bu sistem manuel bir düzeneğe sahiptir kullanım konusunda sıkıntı çıkarmaz. Dolayısıyla tek bir hamlede tenteyi açabilir ya da kapatabilirsiniz.

Karpuz Tente
Karpuz tente sistemi, ilk bakışta karpuz şeklini ve dilimlerini andırdığından karpuz tente adını almıştır. Oldukça şık bir tente sistemidir.

Tavan Zip Perde
Rüzgâr, yağmur gibi çevresel koşullara son derece dayanıklı ve üstün kalite garantili ürünlerdir. Yıpranma, aşınma, delinme gibi oluşabilecek hasarlara karşı dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Kullanım ve bakım kolaylığı açısından yüksek memnuniyet sağlayacak ürünlerimiz arasından dilediğinizi seçebilir ve kısa zamanda hayalinizdeki perdeye kavuşabilirsiniz.


Zip Perde
Yeni nesil çok amaçlı ve daha az maliyeti ve daha az yer kaplaması ile ön plana çıkan zip perdeler genellikle cafe, teraslar ve kış bahçesi gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.